Motion capture


Podczas sesji motion capture korzystamy z najnowszej technologii marki Vicon. Firma ta jest zdobywcą technicznego Oscara za produkowany przez siebie system MoCap. Do dyspozycji mamy 24 kamery Vicon T160 o rozdzielczości 16 megapikseli, pracujące w trybie 120 klatek/sek. Umożliwiają one realizację ujęć, w których bierze udział nawet sześciu aktorów naraz. Wykonujemy również motion capture twarzy, zarówno w osobnych sesjach jak też podczas przechwytywania ruchu całej sylwetki.

Pracujemy w przestrzeni wyznaczonej podstawą zbliżoną do koła o średnicy 9 metrów i wysokością 5 metrów. Umożliwia to realizację nawet najbardziej skomplikowanych ujęć. Korzystamy z mobilnych stanowisk, które w razie potrzeby możemy zainstalować w lokalizacji wskazanej przez klienta. Monitor podglądowy, umieszczony przy stanowisku pracy, pokazuje efekty przechwytywania ruchu w czasie rzeczywistym, dzięki czemu reżyser sesji może dokładnie kontrolować przebieg nagrania. Jednocześnie rejestrowane jest video referencyjne, wykorzystywane na dalszych etapach produkcji. Nasz warsztat dekoratorski projektuje i wykonuje rekwizyty dostosowane do potrzeb konkretnej realizacji.

http://www.awn.com/news/anime/motion-capture-moves-east-polands-digicinema-chooses-vicon

 

Charakterystyka

24 kamery Vicon T160 o rozdzielczości 16 megapikseli pracujące w trybie 120 klatek/sek.

 

Obszar roboczy:

wymiary:  podstawa o średnicy: 9 m, wysokość: 5 m

możliwość przechwytywania ruchu: max.  6 aktorów

body capture

face capture

full performance capture

motion capture zwierząt

motion capture rekwizytów

Osoba do kontaktu

e-mail: studios@alvernia.com


Zapisz się na nasz newsletter!
  • 1

    Informujemy, że w ramach serwisu internetowego Alvernia Studios stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny www.alvernia.com bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Jednocześnie informujemy, że mogą Państwo w dowolnym momencie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce ZASTRZEŻENIA PRAWNE.

    OK